چرا ثبت شرکت؟!

چرا ثبت شرکت؟!
چرا ثبت شرکت؟!

چرا ثبت شرکت ؟! شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا نیاز به ثبت شرکت خواهید داشت. معمولاً افراد وقتی در تخصص خود و فعالیت هایی که انجام می دهند موفق می شوند، نیاز به گسترش آن را دارند. در این صورت نیاز است تا مجموعه ای راه اندازی شود تا یک تیم بهمراه متخصصین خود آن مجموعه را تشکیل دهند. همچنین گاهاً پیش می آید که افرادی که دارای تخصص خاصی بوده و تحصیل کرده اند و قصد کارکردن برای دیگران را ندارند و می خواهند مستقل باشند، نیاز دارند تا شرکت خود را ثبت کرده و در آن فعالیت کنند.

چرا ثبت شرکت؟!

یکی از بهترین روش هایی که جهت دستیابی به استقلال بیشتر و استفاده از تخصص و دانش خود برای تجارب شخصی وجود دارد، راه اندازی یک شرکت در فعالیت و تخصص خودتان است. برای اثبات آن که چرا بهترین راه برای به دست آوردن سود و اعتبار و استقلال بیشتر ثبت شرکت است و دلیل این که چرا باید اصلا شرکت ثبت کرد و خودمات را گیر موارد حقوقی و قانونی زیاد بیاندازیم و اینکه فعالیت در شرکت چه منافعی برای ما به دنبال خواهد داشت و اینکه آیا بدون ثبت شرکت هم می توان به آنچه که فکر می کنیم بهترین است دست یابیم، با پایان این مطلب با ما همراه باشید.

فواید ثبت شرکت

هرچند ثبت شرکت و دستیابی به یک شخصیت حقوقی مسئولیت ها و وظایفی را برای ما به همراه خواهد داشت که در این صورت ممکن است بعضی از افراد خیلی تمایلی به انجام آنها نداشته باشند، اما این نکته که فواید شرکت بیش از مضرات آن است را نباید نادیده گرفت. انجام هر نوع کار تجارتی و خدماتی در قالب یک شخصیت حقوقی امتیازات زیادی برای صاحبین خود به همراه دارد. هیچ شکی نیست که ثبت شرکت بهترین و قوی ترین راه برای دستیابی به سود و اعتبار بالاتر و همچنین راهی است که می توان از طریق آن به پیشرفت های مالی و اقتصادی با دستیابی به اهداف بزرگتر و دامنه کاری بالاتر بوده است.

وجهه قانونی و رسمی

همه فعالیت هایی که در قالب شرکت انجام می شود، وجهه قانونی و رسمی داشته و این وجهه برای بالاتر رفتن اعتبار و موقعیت آن شرکت بسیار ضروری بوده است و در این صورت فرصت های بیشتری نصیب آن ها خواهد شد، زیرا بسیاری از ارگان ها با شرکت هایی که ثبت نشده اند همکاری نمی کنند.

حمایت های دولتی

همچنین شرکت هایی که ثبت می شوند، مورد حمایت دولت قرار می گیرند و این باعث می شود تا از خدمات شرکت های ثبت شده که دولت پیش بینی کرده است برخوردار شوند. خدماتی همانند وام، کمک های مالی، حمایت های قانونی و … که مخصوص افراد حقوقی می باشد.

تقسیم مسئولیت

همانطور که در مقاله مشکلات ثبت شرکت گفته شد، جهت ثبت شرکت نیاز به شریک خواهد بود. به این صورت که در شرکت های سهامی حداقل 3 شریک و در شرکت های غیر سهامی حداقل 2 شریک نیاز است. شراکت به معنای تقسیم مسئولیت هر یک از شرکا خواهد بود. قطعاً کار تیمی و شراکت در مباحث کاری و مالی می تواند مفید واقع شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *