نکات مهم ثبت شرکت با مسئولیت محدود

نکات مهم ثبت شرکت با مسئولیت محدود
نکات مهم ثبت شرکت با مسئولیت محدود

نکات مهم ثبت شرکت با مسئولیت محدود: شرکت با مسئولیت محدود ساده‌ ترین و متداول ترین نوع شرکت است که بین دو یا چند نفر به منظور انجام کارهای بازرگانی  مانند خرید و فروش، فعالیت‌ های خدماتی، ساختمانی و… در ابعاد کوچک تشکیل می‌شود. این نوع از شرکت‌ به این جهت با مسئولیت محدود نامیده می‌شود که برخلاف شرکت‌های تضامنی، مسئولیت هر یک از شرکاء در مورد قروض(بدهی‌ ها) و تعهدات شرکت، محدود به آورده نقدی آنها در شرکت است و در صورت عدم کفایت مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند. به عبارت دیگر در صورتی که شرکت ورشکسته شود و نتواند جوابگوی طلبکاران و اشخاص ثالث باشد تنها سرمایه‌ی شرکاء از بین می‌ رود و طلبکاران نمی‌ توانند باقیمانده‌ ی مطالبات خود را از اموال شخصی شرکای شرکت مطالبه کنند.

نکات مهم ثبت شرکت با مسئولیت محدود

سوالات متعددی که در خصوص موضوعات متفاوت در زمینه ثبت انواع شرکت ها در ذهن متقاضیان ثبت شرکت پیش می آید گاهاً تصمیم گیری به جهت انتخاب نوع شرکت را برای افراد تا حدودی دشوار می سازد. به همین دلیل اطلاع از نکات و ویژگی های انواع اشخاص حقوقی می تواند تا حد زیادی مفید بوده و در تصمیم گیری ها نقش موثری داشته باشد. شرکت های با مسئولیت محدود یکی از چندین نوع اشخاص حقوقی می باشد که به دلیل پیچیدگی کمتری که هم به لحاظ روند ثبتی و هم به لحاظ روند نگهداری و رسیدگی به امور آن دارد باعت شده است تا متقاضیان زیادی جهت ثبت آنها بوجود بیاید.

نکات مهم در ثبت شرکت با مسئولیت محدود

نخستین نکته ای که می توان بیان کرد موضوع فعالیت شرکت است که برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که آیا با این نوع از شرکت ها می توان تمام موضوعات فعالیت را انجام داد و یا دارای محدودیت خاصی می باشند، در اینجا باید بیان کرد که زمینه یا موضوع فعالیت ارتباطی با نوع شرکت در حال ثبت نداشته و همه موضوعات قابل ثبت و اجرا را می توان در ثبت شرکت با مسئولیت محدود انجام داد.

نکته دیگر، سرمایه اولیه ای است که برای ثبت شرکت در نظر گرفته می شود که اصطلاحاً اظهاری می باشد به این معنی که مبلغ سرمایه در هیچ حساب خاصی واریز نگشته و تنها طی تقاضانامه ای به اداره ثبت شرکتها اعلام خواهد شد. به منظور اطلاع از دیگر نکات مهم در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود و دریاخت آخرین وضعیت ثبت این نوع از شرکتها می توانید با مشاوران موسسه ویونا تماس حاصل نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *