مزایا و معایب ثبت شرکت

مزایا و معایب ثبت شرکت
مزایا و معایب ثبت شرکت

مزایا و معایب ثبت شرکت: ثبت شرکت فرایندی است که طی آن اشخاص حقیقی یا حقوقی قراردادی را بین خود امضاء می کنند که این قرارداد در بر گیرنده ی قواعدی برای تعامل این اشخاص با یکدیگر و همچنین با اشخاص ثالث(خارج از شرکت) است. در ابتدای قرن چهاردم شمسی، نیاز به مرجعی سازمان شده و قانونی بود تا در فعالیت های اقتصادی و تجاری کشور نظم ایجاد کند. به همین دلیل قوانین مربوط به تجارت مورد بررسی قرار گرفت و توسط مسئولین قانون گذار وضع شدند و سالها با کسب تجربه نقاط ضعف را برطرف کرده قانون کاملی با نام قانون تجارت ایجاد شد که فعالان کسب و کار ها را جهت چگونگی انجام فعالیت خود بصورت قانونی راهنمایی می کند.

مزایا و معایب ثبت شرکت

به همین شکل قوه قضائیه اقدام به تشکیل سازمانی کرد که مسئولیت مستقیم اجرای قوانین تجارت را بر عهده گیرد که اداره ثبت شرکت ها نام گرفت. اداره ثبت شرکت ها تنها مرجع صلاحیت دار در امور ثبت شرکت بوده است که تحت نظارت قوه قضائیه فعالیت می کند. بنابراین افرادی که قصد شراکت در انجام امور تجاری، بازرگانی، خدماتی و … را دارند باید طبق قوانین اقدام به ثبت شرکت نمایند.

ضرورت ثبت شرکت

شاید برایتان سوال پیش آید که چه ضرورتی برای ثبت شرکت وجود دارد و چه مزایا و معایبی برای آن وجود خواهد داشت. ضرورت ثبت شرکت از آن جایی مشخص می شود که فعالیت ها در سطح جامعه باید در چارچوب قوانین آن کشور انجام شود تا هر نوع تخلفی قابل پیگیری و جلوگیری باشد. به همین جهت ثبت شرکت باعث ایجاد نظامی یک شکل و قابل نظارت می شود که در نهایت باعث شده نا رسیدگی به امور مختلف در این زمینه راحت تر شود. ثبت شرکت خود نیز به مسائل ریز تری تقسیم می شود. اموری مثل ثبت تغییرات شرکت، ثبت انواع شرکت، شرکای شرکت و غیره.

افرادی که قصد ثبت شرکت در هر زمینه ای دارند می توانند با مراجعه به ثبت شرکت ها و استفاده از مشاوره های قانونی، از تمام مسائل ثبت شرکت و مزایا و معایب ثبت شرکت آگاه شوند و سپس به ثبت آن اقدام کنند. البته به نظر میرسد اولین موضوعی که خود نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی دارد و بایستی انجام آنرا به اشخاص قابل اعتماد و متخصص سپرد همین ثبت شرکت می باشد. از اینرو موسسات یا شرکتهایی با موضوع ارائه خدمات در زمینه امور ثبت شرکت پدید آمدند ، مانند ثبت شرکت ویونا که با بهره گیری از کارشناسنان مجرب خود خواسته های متقاضیان این حوزه را برآورده می نماید.

همانطور که می دانید، امور اداری و قانونی در همه شرایطی نیاز به یک مشاور در آن زمینه خواهد داشت تا علاوه بر آگاهی از قوانین موجود، بهترین راه و روش برای ایجاد آن کسب و کار بصورت قانونی را به شما نشان دهد. از مزایای ثبت شرکت می توان به قانونی شدن کسب و کار ها که مهم ترین آن ها می باشد اشاره کرد. وجود شرکا در ثبت شرکت نیز یکی از مزایای دیگر در ثبت شرکت بوده که هر یک می توانند به نحوی موفقیت یک شرکت را رقم زنند. اعتماد مشتریان و همکاران دیگر به یک شرکت ثبت شده نیز از مزایای مهم ثبت شرکت بوده است. در نهایت از معایب ثبت شرکت می توان به این موضوع اشاره کرد که در صورتی که یک شرکت دچار تخلف شود، قوانین بصورت سخت گیرانه با آن ها برخورد خواهد کرد.

باتوجه به محبوبیتی که در ثبت شرکت با مسئولیت محدود و همچنین ثبت شرکت سهامی خاص و عام وجود دارد، اغلب مردم بدنبال ثبت شرکت به این نوع هستند. افرادی که قصد بهره مندی از مزایا و معایب ثبت شرکت مانند استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده از دولت و حمایت های مالیاتی که ارائه شده و همچنین شرکت در مناقصات مختلف را دارند می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز به کارشناسان، از خدمات آن بهره مند شده و در کمترین زمان به مقصود خود برسند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *