ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی
ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی: شرکت های خدماتی شرکت هایی هستند که با در اختیار داشتن پرسنل خبره در زمینه های خدماتی اقدام به یاری رساندن به سایر شرکت ها و ارگان ها می نمایند. این شرکت ها دارای حوزه های مختلف و گسترده ای هستند که می توانند بسته به نوع تخصص نیرو ها و پرسنل خود در یک یا چند حوزه فعالیت کنند.  از جمله حوزه هایی که این شرکت ها در آن شکل گرفته و به ارائه خدمات می پردازند می توان به حوزه های نظافتی، تربیتی، حمل و نقل، انتشارات، امور تاسیسات و خدمات فنی ساختمانی، نگهداری و خدمات گلخانه ای و فضای سبز، تعمیرات و نگهداری در زمینه های مختلف، فرهنگی و هنری و… اشاره کرد.

ثبت شرکت خدماتی

هر چند با توجه به گسترش علم و تکنولوژی و فناوری هر روزه به دامنه فعالیت این نوع شرکت ها افزوده می شود اما این فقط دانش و تخصص صاحبین شرکت و پرسنل و متخصصین شرکت است که دامنه فعالیت شرکت را مشخص کرده و به صاحبان ایده اجازه ورود و ثبت شرکت در این زمینه را خواهند داد و نوع ثبت شرکت آن ها در کل تفاوتی با هم نداشته و همه این نوع فعالیت ها در قالب شرکت خدماتی شناخته شده و قابل ثبت می باشد. هر چند دریافت مجوز از مراجع ذی صلاح کاملا بستگی به نوع خدماتی خواهد داشت که شما تمایل به ورود به آن را دارید. بنابراین شما می توانید با اتکا به تخصص و تعیین نوع خدمات قابل ارائه خود و دریافت مجوز در صورت نیاز از مرجع مربوطه اقدام به  ثبت شرکتی خدماتی با استفاده از مشاورین و تخصص افراد ذی صلاح کنید .

ثبت برخی از شرکت های خدماتی نیازمند اخذ مجوز معتبر اولیه از نهدهای ذی ربط خود را دارد . مانند شرکت های خدماتی چاپ و تکثیر و حمل و نقل که به ترتیب باید از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و پایانه های باربری و یا مسافربری در ابتدا مجوز فعالیت صادر شود، سپس مراحل ثبت شرکت انجام شود. ولی در بسیاری از شرکت های خدماتی دیگر نیازی به دریافت مجوز اولیه نیست و می توان بدون این مجوز مراحل ثبت شرکت را تا انتها انجام داد.

مراحل ثبت شرکت خدماتی

مراحل ثبت شرکت های خدماتی نیز مانند سایر شرکت ها دارای پیچیدگی ها و قوانین و مقررات خاص خود می باشد و باید مطابق با آیین نامه ها و دستورالعمل های ثبت شرکت های خدماتی روال کار انجام شود. این شرکت ها نیز در اداره ثبت شرکت ها ثبت می شوند. برای ثبت شرکت های خدماتی تنها می توان به دو روش اقدام نمود. این شرکت ها یا باید بصورت سهامی خاص و یا بصورت مسئولیت محدود و با موضوع بازرگانی خواه فعالیت اصلی آنها بازرگانی باشد خواه نباشد به ثبت برسند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *