ثبت شرکت خارجی

ثبت شرکت خارجی
ثبت شرکت خارجی

ثبت شرکت خارجی: افرادی که در زمینه ای تخصصی داشته اند و در حیطه کاری خود مشغول به فعالیت هستند، به جهت رسمی نمودن فعالیت های خود اقدام به ثبت شرکت می کنند. هر شرکتی برای کسب درامد بیشتر تمایل دارد تا خارج از کشور نیز فعالیت هایی داشته و بعضاً سرمایه گذاری کند. به همین جهت امکان فعالیت شرکت های خارجی بصورت ثبت شعبه آن شرکت در کشور فراهم شده است.

ثبت شرکت خارجی

قوانین ثبت شرکت خارجی در ایرن در مطرح و تصویب شد و به موجب آن شرکت های خارجی می توانند اقدام به ثبت شعبه و فعالیت در ایران کنند. به گذشت زمان و لزوم پیشرفت اقتصاد کشور و تمایل کشورهای دیگر جهت حضور در ایران، هیئت وزیران اقدام به تصویب آیین نامه اجرایی قانون اجازه ثبت شعبه شرکت های خارجی نمود. طبق این آیین نامه شرکت های خارجی که در کشور مجاز هستند(به این معنی که طبق قوانین کشور فعالیت دارند) می توانند بطور رسمی ثبت شوند.

اقدامات شعبه شرکت های خارجی درایران

  • خدمات پس از فروش: درصورتی که تولیدات یا محصولات شرکت خارجی در ایران به فروش می رسد، آن شرکت می تواند جهت انجام خدمات پس از فروش محصولات خود اقدام به ثبت شعبه ای از آن شرکت را در ایران کند.
  • انجام عملیات اجرایی قراردادهای منعقده بین طرف ایرانی و خارجی: به جهت انجام عملیات اجرایی قراردادهایی که بین اشخاص ایرانی اعم از حقیقی، حقوقی و شرکت های خارجی منعقد میگردد، شرکت های خارجی می توانند درخواست ثبت شعبه خارجی در ایران را اعلام کنند.
  • زمینه سازی جهت سرمایه گذاری های خارجی در ایران: شرکت های خارجی که قصد سرمایه گذاری در ایران را دارند می توانند از طریق ثبت شعبه و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق ایجاد شرکتهای تجاری؛ اقدام به سرمایه گذاری کنند.
  • همکاری با شرکت های فنی و مهندسی ایرانی: درصورتی که شرکت های فنی و مهندسی ایرانی برای انجام پروژه ای در کشور ثالث انتخاب شده باشند و برای انجام آن پروژه نیاز به مشارکت با شرکت خارجی داشته باشند، آن شرکت خارجی می تواند در ایران نسبت به ثبت شعبه شرکت خود اقدام کند.
  • افزایش صادرات غیر نفتی و انتقال دانش فنی و فناوری: شرکت های خارجی که می توانند با فعالیت های غیرنفتی مانند تولیدات صنایع دستی، کشاورزی، صنعتی و یا انتقال دانش فنی به افراد ایرانی جهت ساخت محصول، منجر به افزایش صادرات غیرنفتی ایران شوند می توانند برای انجام چنین فعالیت هایی در ایران شعبه ای از شرکت خود را به ثبت برسانند.

شرکت خارجی باید به منظور ثبت شعبه خود در ایران، یک نفر را به عنوان مدیر شعبه معرفی نماید. مدیر شعبه در ایران می تواند فردی حقیقی یا حقوقی باشد. با ثبت شعبه ای از یک شرکت خارجی ایران، تمام مسئولیت های مربوطه به شعبه متوجه شرکت اصلی و نماینده آن خواهد بود و در صورت نیاز باید نسبت به هر یک از مسائل مربوطه پاسخگو باشند.

مدارک ثبت شرکت خارجی

  • مدارک شرکت مادر(شرکت خارجی)
  • معرفی نماینده عمده جهت شعبه شرکت خارجی

نام شعبه، همان نام شرکت خارجی خواهد بود و کارشناس واحد تعیین نام اداره ثبت شرکت ها برای تایید نام شعبه مدارک مورد نظر را درخواست خواهد کرد که پس از بررسی آنها نسبت به تایید نام درخواستی اقدام می نماید. شرکت خارجی و شعبه آن در ایران موظف به گزارش سالانه در خصوص مسائل مالی خود می باشند.

جهت نیاز به خدمات ثبت شرکت و مشاوره در مراحل ثبت شرکت خارجی با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *