ثبت شرکت حسابداری

ثبت شرکت حسابداری
ثبت شرکت حسابداری

ثبت شرکت حسابداری: شرکت های حسابداری قطعاً مسائل بسیار زیاد تری نسبت به شرکت های دیگر در رابطه با اقتصاد یک شرکت دارند. زیرا علاوه بر شرکت خودشان، مسئولیت اقتصادی شرکت دیگر را هم دارند. رویداد های مالی در یک شرکت اقتصادی باید مدیریت شده و تصمیم گیری های سود و زیاد شرکت و انتخاب مسیر درست و تصمیم گیری های آگاهانه با استفاده از این علم مقدور است.

ثبت شرکت حسابداری

شرکت های حسابداری با قرارگیری در کتار بدنه اصلی سازمان ها و شرکت ها، دغدغه های مالی آن ها را با انجا تراکنش های مالی درست و نگهداری رویدادهای مالی و دسته بندی آن ها در یک شرکت نقش مهمی دارند. این شرکت ها نیز می توانند در نقش مشاور مالی و اقتصادی عمل کنند و بدون آن که بطور مستقیم در مباحث مالی شرکت ها دخالت کنند، نقاط ضعف و نقاط قوت آن را شناخته و آن ها را یاری دهند.

شرکت های حسابداری

بسیاری از شرکت های کوچک و بزرگ ترجیح می دهند با توجه به پیچیدگی و گستردگی مباحث مالی و اقتصادی یک شرکت و با توجه به این که داشتن یک واحد مالی کوچک در درون سازمان شاید نتواند تمامی خواسته های مالی، حسابرسی، امور مالیاتی و خدمات مشاوره مالی و … آنها را پاسخگو باشد، اقدام به انتخاب یکی از شرکت های حسابداری نموده تا بتوانند از مجموعه ای صاحب صلاحیت که تمامی دانش های مالی و حسابداری و حسابرسی و … در خود جای داده بهره برده و تا حدود زیادی نیز هزینه های جانبی خود را کاهش دهند.

مراحل ثبت شرکت حسابداری

مراحل ثبت شرکت حسابداری: برای ثبت شرکت حسابداری و یا امور مالی می بایست بعد از مشخص نمودن موضوع فعالیت از جامعه حسابداران مجوز فعالیت دریافت گردد و پس از آن در قالب یک شرکت سهامی خاص و یا شرکت با مسئولیت محدود آن را به ثبت کرد. علاوه بر آن، جهت ثبت شرکت حسابداری در قالب شرکت سهامی خاص باید حداقل سه نفر به عنوان عضو و دو نفر به عنوان بازرس اصلی و علی البدل تعیین و معرفی شوند. از این اعضاء باید حداقل یک نفر کارشناس و یا کارشناس ارشد و یا دکتری حسابداری داشته باشد و از بازرسین نباید هیچ کدام نسبت فامیلی نزدیک با هر کدام از سهامداران و یا مدیران شرکت داشته باشند.

موارد قانونی ثبت شرکت حسابداری

همچنین یک میلیون ریال سرمایه اولیه لازم است که از این مبلغ باید 35% آن در یکی از بانک ها و به حساب شرکت سپرده گذاری شده و سند آن ارائه شود. همچنین کپی کارت ملی و شناسنامه اعضاء و بازرسین به همراه گواهی عدم سو پیشینه آنها با امضا اقرار نامه نیز باید تهیه و تسلیم شود. مجوز فعالیت از جامعه حسابداران و وکالت نامه وکیل در صورتیکه ثبت توسط وکیل انجام می پذیرد نیز باید الزاما ضمیمه پرونده شود.

اگر خواهان ثبت شرکت حسابداری در قالب شرکت با مسئولیت محدود هستید، وجود دو نفر به عنوان حداقل اعضاء شرط می باشد و انتخاب بازرس نیز اجباری نمی باشد. هرچند با توجه به نوع فعالیت شرکت که یک شرکت حسابداری می باشد توصیه به استفاده و تعیین بازرس می شود. حداقل سرمایه اولیه یک میلیون ریال است که باید تعهد به پرداخت کل سرمایه در مدت زمان مشخص توسط اعضاء بشود. برای این نوع ثبت شرکت اعضاء باید کپی مدارک شناسایی خود را به همراه گواهی سو پیشینه ارائه دهند و مجوز از جامعه حسابدارن تهیه و به همراه اقرارنامه امضا شده تحویل داده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *