ثبت شرکت بازاریابی

ثبت شرکت بازاریابی
ثبت شرکت بازاریابی

ثبت شرکت بازاریابی: بازاریابی شبکه ای نوعی بازاریابی لایه لایه می باشد که از بازاریابی افراد حقوقی یا حقیقی چند لایه از افراد بازاریاب یک محصول تا بسیده به دست مصرف کننده می باشد. در برخی از کشورها از جمله کشور خودمان، برخی از شرکت ها اقدام به فروش محصولات خود با استفاده از این نوع بازاریابی استفاده می کنند. روش کار ثبت شرکت بازاریابی مشخص کردن یک نماینده فروش است که علاوه بر تبلیغ و فروش محصولات شرکت، نفراتی را جهت آموزش فروش محصولات نیز جذب می کند. نمایندگان فروش نیز بعد از فروش محصولات شرکت به افراد زیرمجموعه درصدی از سود محصول را بعنوان دستمزد به آن ها تخصیص می دهند.

ثبت شرکت بازاریابی

مراحل ثبت شرکت بازاریابی تقریباً همانند مراحل ثبت شرکت با موضوع های مختلف می باشد. در ثبت شرکت بازاریابی نفراتی که بعنوان زیرمجموعه جذب شده اند، بسته به نوع مقامشان در این هرم بازاریابی درصد های مختلفی را دریافت می کنند. طبیعی است که هر یک از این افراد روش های مختلفی را جهت فروش بیشتر و دریافت سود بیشتر برای خود و شرکت ایجاد می کنند. رقابت بین آن ها باعث شده تا هم آن ارگان پس از ثبت شرکت بازاریابی به سود خود برسد و هم افراد زیر مجموعه از منافع آن بهره مند شوند.

چرا این شرکت ها باید ثبت شوند؟!

حال آن که چرا این فعالیت ها باید در قالب یک شرکت انجام شود استناد می کنیم به دستور العمل نحوه صدور مجوز و نظارت بر فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای که از سوی معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی تصویب شده است. در این دستور العمل به صراحت قید شده که هر گونه فعالیت بازاریابی شبکه ای باید در قالب شرکت و با مجوز وزارت بازرگانی انجام شوذ و چنانچه هر نهاد و گروهی بدون مجوز اقدام به فروش و بازار یابی شبکه ای نماید طبق قانون متخلف شناخته شده و با وی برخورد خواهد شد .

هر چند ثبت شرکت بازاریابی شبکه ای مانند سایر شرکت ها توسط اداره ثبت شرکت ها انجام می پذیرد ولیکن باید توجه داشت که این نوع شرکت ها باید مواردی و شرایط خاصی را داشته و رعایت نمایند متقاضیان ثبت شرکت های بازاریابی شبکه ای باید طرحی توجیهی تجاری مناسبی را ارائه کنند و برای آن باید هدف و برنامه های عملیاتی  پیش بینی شده ای را آماده کرده و ارائه نمایند. این طرح باید روشن و شفاف و مستند شده باشد. قابلیت ارزیابی و نظارت داشته باشد و توجیه اقتصادی خوبی داشته باشد.

صدور مجوز جهت فعالیت های بازاریابی

به منظور صدور مجوز فعالیت بازاریابی شبکه ای متقاضیان باید درخواستشان را بصورت کتبی با مدارک مورد نیاز به مرکز امور اصناف و بازرگانان ارائه کنند. این مدارک مورد بررسی اولیه قرار می گیرد و در صورت کامل بودن و داشتن شرایط اولیه برای اعلام نظر و تایید به کمیته نظارت ارجاع داده می شود. این کمیته اقدام به رسیدگی به مدارک موردنیاز نموده و اگر صلاحیت متقاضی را تایید کند برای صدور موافقت مقدماتی مراتب به امور اصناف و بازرگانان ارجاع داده می شود. مرکز امور اصناف و بازرگانان با دریافت تاییدیه کمیته نظارت موافقت نامه مقدماتی را برای متقاضی صادر می کنند. .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *