ثبت شرکت اینترنتی

ثبت شرکت اینترنتی
ثبت شرکت اینترنتی

جهت ثبت شرکت اینترنتی، پس از ورود به سایت اداره ثبت شرکت ها، باید فرم های موردنظر را پر کرده و پس از ارسال مدارک، در انتظار جوابیه آن در سامانه ثبت شرکت ها بمانید. این فرم ها جهت ورود اطلاعات صورتجلسه تغییرات شرکت یا موسسه شما در نظر گرفته می شود. شما می توانید بدون مراجعه به اداره ثبت شرکت ها با ثبت شرکت اینترنتی صورتجلسات خود را ثبت یا پیگیری نمایید. پس از ورود اطلاعات در سامانه اینترنتی و دریافت کد رهگیری از طریق همین سامانه تصمیمات اخذ شده را دنبال کرده و از محتوای آن مطلع شوید.

ثبت شرکت اینترنتی

پس از تکمیل فرم ها و ارسال فرم ها به اداره ثبت شرکت ها جهت ثبت شرکت اینترنتی ممکن است سه حالت برای صورتجلسه شما اتفاق بیافتد:

  • حالت اول زمانی است که صورتجلسه دارای نقص است. در این حالت برای شما ابلاغ رفع نقص ارسال شده و باید نقص صورتجلسه را رفع نمایید.
  • حالت دوم موقعی است که صورتجلسه شما رد می شود. دلایل رد صورتجلسه طی ابلاغی به شما اعلام می گردد. تا نسبت به صدور صورتجلسه جدید اقدام نمایید.
  • حالت سوم وقتی است که صورتجلسه تایید شده و جهت صدور آگهی به روزنامه ارسال می گردد. در این حالت نیز اطلاعات برای شما نشان داده خواهد شد.

اطلاعات متقاضی در ثبت شرکت اینترنتی

در قسمت اطلاعات متقاضی، باید نام و نام خانوادگی و اطلاعات شخصی که متقاضی تاسیس ثبت شرکت است را باید وارد کند. “واحد ثبتی” اداره ثبت شرکت ،محلی است که شرکت یا موسسه باید در آن جا ثبت شود. سپس “تابعیت متقاضی” باید مشخص شود. در صورت انتخاب گزینه “ایرانی” باید شماره ملی را وارد کنید و در صورت انتخاب “غیر ایرانی” باید شماره گذرنامه را وارد کنید. سایر اطلاعات متقاضی در ثبت شرکت اینترنتی شامل شماره همراه، سمت(اصیل یا وکیل)، نام و نام خانوادگی امضا کننده دفتر(مشخصات فردی که اطلاعات شرکت را در اداره ثبت شرکت ها تایید می کند، سمت امضا کننده دفتر(مدیر، شریک، سهامدار یا وکیل رسمی)، وضعیت توکیل امضا کننده(حق واگذاری به غیر) و برخی موارد دیگر می باشد. پس از پر کردن این فیلد ها، می توانید به مرحله بعد ثبت شرکت اینترنتی یعنی نام و اطلاعات شخصی حقوقی وارد شوید. اگر نوع شرکت”شعبه شرکت خارجی” یا “نمایندگی شرکت خارجی” باشد، مواردی در ذیل صفحه نمایان می شود. این اطلاعات شامل”نام فارسی شرکت مادر”، “نام لاتین شرکت مادر”، “سرمایه به ریال”، “سرمایه به دلار”، “مرجع ثبت کننده به فارسی” و “مرجع ثابت کننده به لاتین” است. همچنین باید”کشور ثبت کننده” را نیز از فهرست کشورها انتخاب نمود.

موضوع فعالیت ثبت شرکت اینترنتی

یکی از موضوعات مهم در مراحل ثبت شرکت اینترنتی در سامانه ثبت شرکت ها، انتخاب موضوع فعالیت ثبت شرکت اینترنتی است. برای انتخاب زمینه فعالیت که موضوع کار شخصیت حقوقی به حساب می آید، با کلیک بر روی “افزودن موضوع فعالیت” در سامانه ثبت شرکت ها، می توان نوع فعالیت شرکت را انتخاب نمود. همچنین در این قسمت باید “مدت فعالیت” از دو نوع محدود و نامحدود را انتخاب کرد. در صورت انتخاب مدت فعالیت محدود، باید حداکثر آن را به ماه وارد کرد. “وضعیت مجوز” نیز در این قسمت می تواند مشخص شود که برخی از زمینه های فعالیت نیاز به اخذ مجوز دارند. در نهایت با ثبت اطلاعات می توانید به مراحل بعدی ثبت شرکت اینترنتی ادامه دهید.

انجام و پیگیری های ثبت شرکت معمولاً زمان بر بوده است. در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان با وکیل پایه یک دادگستری در زمینه ثبت شرکت دارید، با شرکت تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *