ثبت شرکت آژانس هواپیمایی

ثبت شرکت آژانس هواپیمایی
ثبت شرکت آژانس هواپیمایی

ثبت شرکت آژانس هواپیمایی: همه فعالیت هایی که در زمینه تنظیم برنامه های مسافرتی به مکان های دیگر صورت می گیرد، در سازمان مربوطه انجام خواهد شد. بنابراین شرکت های آژانس های هواپیمایی در دو دسته قرار میگیرند که تحت نظارت دو سازمان مجزا فعالیت می کنند. افرادی که طبق تایید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه های تنظیم مسافرت های ایران گردی و همچنین جهان گردی فعالیت دارند، برای ثبت شرکت آژانس هواپیمایی باید بعد از احراز شرایط لازم که از طرف سازمان میراث فرهنگی اعلام شده، اقدامات اولیه در زمینه موافقت با این ثبت شرکت انجام شود. همچنین با موافقت سازمان مربوطه، افراد می توانند نسبت به ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز اقدام نمایند.

ثبت شرکت آژانس هواپیمایی

با ثبت شرکت آژانس هواپیمایی بصورت مسئولیت محدود، با معرفی مدیرعاملی که مورد تایید سازمان میراث فرهنگی بوده و تعیین سایر سمت های موردنیاز برای افراد دیگر، با مدارک کامل می توان مراحل ثبت شرکت را آغاز نمود. ازانجایی که تشکیل شرکت با مسئولیت محدود با عضور دو نفر بعنوان موسس قابل انجام بوده، لذا تغیین سمت مدیر عامل و هیئت مدیره برای ثبت شرکت کافی است و در عین حال موسسین می توانند افراد بیشتری را در شرکت وارد کنند.

شرایط ثبت شرکت آژانس هواپیمایی

مرکز اصلی شرکت باید به تایید سازمان مربوطه رسیده باشد و سپس نسبت به ثبت آن اقدام کرد. با توجه به اینکه موضوع فعالیت شرکت های گردشگری، خاص بوده است، لذا اسامی این شرکت ها شامل عناوینی در جهت معرفی نوع فعالیت آنها می باشد. به این جهت از عناوینی نظیر گردشگری و ایرانگردی در اسامی این شرکت ها استفاده می شود.

با توجه به این که شروع فعالیت این شرکت ها با ارائه مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوده است، لذا هر تغییری در هر کدام از اجزای شرکت باید با اطلاع و تایید آن سازمان انجام شود. به همین دلیل صورت جلسات مورد نظر بعد از امضاء توسط موسسین شرکت، با مراجعه به سازمان مربوطه، مورد تایید قرار گیرد و همراه با نامه مخصوصی که توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ارائه می شود به اداره ثبت شرکت ها ارسال میگردد.

شرکت های بند الف

شکل دیگر شرکت های مسافری، آژانس های هواپیمایی هستند. فعالیت در زمینه حمل و نقل هوایی کالا، مسافر و خدماتی که در این زمینه به مسافرین ارائه می شوند، مانند رزرو و خرید بلیط و مکان مطابق با آیین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفتر خدمات مسافرتی، نیازمند اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری است که اصطلاحاً به آن ها شرکت های بند الف نیز گفته می شود.

همانند شرکت های گردشگری، آژانس های هواپیمائی نیز مشمول قوانین خاصی بوده اند که باید با مراجعه به این سازمان و اطلاع از قوانین مربوطه نسبت به تامین و رعایت آنها اقدامات لازم انجام شود تا در نهایت موافقت سازمان با ثبت شرکت مورد نظر نزد اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری به دست آید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *